Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS GARDINE (BALTARUSIJA)

Adresas: ul. Gorkogo 104, Grodno BELARUS

plačiau »

Tel. +375 17 2177 090; +375 15 2485 910
Faksas +375 15 2480 130
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
ND3_7746.jpg

2017 m. lapkričio 14 d. LR generalinio konsulato Gardine iniciatyva atidaryta lietuviškų tautinių kostiumų ir piliakalnių fotografijų paroda.

Į parodos atidarymą Gardino valstybiniame religijos istorijos muziejuje susirinko gausus lankytojų būrys, jų tarpe Gardino apskrities valdžios atstovai, lietuvių bendruomenių iš Gardino ir Lydos nariai, žiniasklaidos atstovai.

Atidarymo metu generalinis konsulas Genadijus Mackelis  teigė, jog parodos idėja kilo neatsitiktinai – Lietuvos Respublikos Seimas 2017 m. yra paskelbęs Tautinio kostiumo ir piliakalnių, kurių Lietuvoje priskaičiuojama virš tūkstančio metais.  Tai puiki proga Gardino gyventojams ir svečiams susipažinti su Lietuvos liaudies kultūra bei istoriniu paveldu - ankstyvosios Lietuvos simboliais, - savo kalboje teigė generalinis konsulas.

Renginio metu lankytojai taip pat buvo pakviesti į 2018 Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“ ,  kuri vyks birželio 30 d. – liepos 6 d. Lietuvoje.  

Parodą Gardino valstybiniame Religijos istorijos muziejuje bus eksponuojama iki 2017 12 15

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_20170826_125911_resized_20170828_101944161 (002).jpg

2017 m. rugpjūčio 26 d. Gardino apskrityje vyko tradicinis Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos kultūras jungiantis bei glaudų šių šalių pasienio regionų bendradarbiavimą atspindintis festivalis „Augustavo kanalas trijų tautų kultūroje“.

Šventėje dalyvavo ir sveikinamąjį žodį sakė Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Gardine atstovai.

Festivalio metu vyko Jungtinių Tautų Vystymo programos Baltarusijoje bei partnerių organizuojamas Bike4SDGs dviračių žygis, skirtas mažinti socialinę atskirtį, skatinti sveiką gyvenimo būdą bei gamtos apsaugą. Žygyje be kitų dalyvių važiavo Lietuvos ir kitų šalių diplomatai.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0092.JPG

Rugpjūčio 4 d. Gardine atidarytas jau tradicinis UAB ,,Gardino mėsos kombinato‘‘ organizuotas kasmetinis IX tarptautinis medžio drožėjų pleneras, prie kurio rėmimo prisideda Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Gardine. Plenere dalyvauja meistrai iš Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos ir Ukrainos. Gausūs kaimo turizmo sodybos, kurioje įvyko plenero atidarymas, lankytojai galėjo ne tik stebėti darbų eigą, bet ir išbandyti savo išmonę medžio drožyboje. Skulptūros bus eksponuojamos viešose Gardino erdvėse ir sodyboje. Pleneras jau sulaukė didelio visuomenės, miesto valdžios, kūrybinės visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio. Renginys vyks iki rugpjūčio 10 d. Plenero atidarymas buvo plačiai išreklamuotas tiek vietinėje spaudoje, tiek Gardino TV.

Istorinė, kultūros diplomatija »
19575296_1255628067892779_8229309207988940535_o.jpg

2017 m. liepos 5 d. Lietuvos generaliniame konsulate Gardine buvo paminėta Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena bei Lietuvos - Baltarusjos 25-erių metų diplomatinių santykių sukakties jubiliejus.  

Sveikindamas susirinkusius svečius generalinis konsulas G.Mackelis sakė, jog bendra istorija tarp Lietuvos ir Baltarusijos turi būti šalis kaimynes jungiantis pamatas, bei geros kaimynystės pagrindas.

Šventėje be kitų svečių dalyvavo lietuvių bendruomenių Baltarusijoje nariai, Gardino valdžios atstovai, Baltarusijos bei Lenkijos diplomatai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
20170221_182008.jpg

2016 vasario 21 d. Gardine vyko Vasario 16-tai - Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtas minėjimas.

Sveikindamas į šventę susirinkusius svečius, generalinis konsulas Genadijus Mackelis pabrėže, jog laisvė bei gebėjimas patiems kurti savo ateitį yra didžiausias Lietuvos valstybės piliečių turtas, tą svarbu sau vis iš naujo priminti. Laisvė nėra garantija ar duotybė, ją puoselėti ir branginti turime kasdieniniu savo darbu - teigė Lietuvos diplomatas.

Į minėjimą, kuris vyko Gardino lėlių teatre,  susirinkto gausi miesto visuomenės dalis, šventėje  dalyvavo Baltarusijos lietuvių bendruomenių nariai iš Gardino, Lydos bei Pelesos.  Lietuvos valstybės atkūrimo proga koncertavo folkroko grupė Žalvarinis.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
20170220_174121.jpg

Lietuvos generalinio konsulato iniciatyva 2017 m. vasario 20 d. Gardine oficialiai atidaryta paroda „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilys paveiksluose“, kurioje eksponuojama 19 didelio formato paveikslų.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4853.JPG

Pasauliui minint Holokausto dieną, šių metų sausio 29 dieną Gardine surengtos „Gyvųjų maršo“ eitynės, kuriose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Gardine diplomatai.

Į renginį susirinko apie šimtas žmonių – baltarusių, žydų ir kitų tautybių atstovai, kuriuos suvienijo bendras noras išreikšti pagarbą Holokausto aukoms. Po eitynių Gardino žydų sinagogoje buvo pristatytas teatrinis pasirodymas "karo vaikai".

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0025.JPG

Minėdami Laisvės Gynėjų dieną kartu su Gardino lietuvių bendruomenės nariais pagerbėme 1991 m. sausio 13-osios aukas tylos minute, žiūrėdami dokumentinius nepriklausomybės kovos kadrus prisiminėm asmeninius išgyvenimus lemtingąją sausio naktį.

Be viso skausmo ir liūdesio sausio 13-oji yra ir pergalės prieš okupantą istorija. Apgindami savo laisvę, įrodėme sau ir pasauliui, kad beginkliai, bet vieningi žmonės iš mažos šalies, vedini didelės meilės savo Tėvynei, gali būti stipresni už blogio imperiją.

Istorinė atmintis – kiekvienos tautos stiprybės šaltinis. Išlikime stiprūs ir niekados neužmirškime, kodėl esame laisvi.

 

Lietuviai Gardine » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata