Informacija keliaujantiems automobiliu

Sukurta 2019.09.30

Mokami keliai Baltarusijoje

Nuo 2013 metų liepos 1 d. Baltarusijoje yra apmokestinami tam tikri keliai. Vairuotojų patogumui įrengta elektroninė atsiskaitymo už kelius sistema vadinama „BelToll“. Apie naują sistemą visa informacija yra teikiama oficialioje internetinėje svetainėje http://beltoll.by/.

Taip pat visą su mokamais keliais susijusią informaciją galima gauti telefonu +375 (172) 798 798 . Darbo dienomis 8.00 - 18.00 val. Skambučių centro operatoriai yra pasiruošę atsakyti į vairuotojų klausimus rusų, baltarusių, anglų ir lenkų kalbomis.

Laikinai įvežamų transporto priemonių įforminimo muitinėje, jų naudojimosi Muitų sąjungos teritorijoje ir išvežimo iš jos tvarka

Atkreipiame fizinių asmenų, vykstančių transporto priemonėmis į Muitų sąjungos, t.y. Baltarusijos Respublikos, Rusijos Federacijos bei Kazachstano Respublikos, teritoriją, ar vykstančių tranzitu transporto priemonėmis, dėmesį.

2010 m. liepos 6 dieną įsigaliojo Muitų sąjungos susitarimas (toliau - Susitarimas) dėl fizinių asmenų asmeninio naudojimo prekių vežimo per Muitų sąjungos muitinės sieną bei muitinės operacijų, susijusių su minėtų prekių naudojimu, atlikimo tvarkos.

Remiantis šiuo Susitarimu TIK TOMS transporto priemonėms, kurių valstybiniai numeriai yra registruoti Baltarusijos Respublikos, Rusijos Federacijos bei Kazachstano Respublikos teritorijoje, leidžiama kirsti Muitų sąjungos muitinės sieną be deklaracijos.

Pasienio kontrolės punkte transporto priemonės savininkas privalo pateikti užpildytą transporto priemonės laikino įvežimo deklaraciją. Patvirtinta deklaracija yra grąžinama, joje nurodoma data, iki kurios transporto priemonei leidžiama būti Muitų sąjungos teritorijoje.

Atkreipiame dėmesį, kad iki deklaracijoje nurodytos datos (paprastai tai yra 3 mėnesių laikotarpis) transporto priemonė gali įvažiuoti ir vėl išvažiuoti neribotą skaičių kartų, tačiau būtina išvykti iki deklaracijoje nurodyto termino pabaigos. Esant būtinybei nustatytą laikotarpį galima pratęsti: transporto priemonę įvežęs asmuo privalo kreiptis dėl pratęsimo į bet kurį teritorinės muitinės padalinį iki nustatyto laikotarpio pabaigos.

Transporto priemonės, laikinai įvežtos į Muitų sąjungos teritoriją, privalo būti išvežtos IKI deklaracijoje nurodyto termino pabaigos ir deklaracija turi būti grąžinta muitinės pareigūnui. To nepadarius, transporto priemonę įvežęs asmuo traktuojamas kaip Muitų sąjungos Susitarimo pažeidėjas ir jam dažnai taikomos pačios griežčiausios priemonės – konfiskuojamos transporto priemonės ir skiriamos iki keliasdešimt tūkstančių litų dydžio piniginės baudos.

Atkreipiame dėmesį, kad transporto priemonėmis, skirtomis asmeniniam naudojimui, laikinai įvežtomis į Muitų Sąjungos teritoriją, leidžiama naudotis TIK fiziniam asmeniui, kuris minėtą transporto priemonę įvežė.

Laikinai įvežtą transporto priemonę perduoti naudoti kitam asmeniui yra leidžiama tik pagal nustatytą tvarką teritorinės muitinės padalinyje deklaravus transporto priemonės perdavimą bei sumokėjus muito mokesčius. Išimtis taikoma tam atvejui, jei transporto priemonę į Muitų sąjungos teritoriją įvežęs asmuo pats negali jos išvežti dėl mirties, sunkios ligos ar kitos objektyvios priežasties. Tokiu atveju būtina turėti išankstinį teritorinės muitinės padalinio išduotą leidimą.

SVARBU:

Patariame griežtai laikytis laikinai įvežamų transporto priemonių įforminimo muitinėje, jų naudojimosi Muitų sąjungos teritorijoje ir išvežimo iš jos tvarkos reikalavimų.

Daugiau informacijos rasite čia.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha