Santuokos sudarymas konsulate

Sukurta 2019.10.03

Lietuvos Respublikos konsulate registruojamos tik Lietuvos Respublikos piliečių santuokos. Norint registruoti santuoką konsulate, abiems Lietuvos Respublikos piliečiams reikia atvykti į konsulatą asmeniškai, iš anksto susitarus dėl priėmimo laiko, ir pateikti prašymą dėl santuokos registravimo. Santuokos registravimo konsulinėje įstaigoje paslauga apima prašymo sudaryti santuoką priėmimą, santuokos sudarymo įrašo sudarymą, santuokos akto įrašą liudijančio išrašo išdavimą, jei tokio pageidaujama.

Santuoka konsulate registruojama tik tuo atveju, jei būsimieji sutuoktiniai arba vienas iš jų yra deklaravę (-ęs) gyvenamąją vietą Baltarusijoje. Santuoka gali būti registruojama praėjus ne mažiau kaip vienam mėnesiui nuo prašymo padavimo dienos.

Konsulatui turėtumėte pateikti šiuos dokumentus:

  1. Asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ir jų kopijas;
  2. Gyvenamosios vietos deklaraciją (jei gyvenamoji vieta užsienyje nebuvo deklaruota, pildoma konsulate);
  3. Prašymą įregistruoti santuoką (pildoma konsulate).

Sudarant santuoką, turi dalyvauti du liudininkai, kuriuos pasirenka būsimi sutuoktiniai. Liudininkai gali būti ir ne Lietuvos Respublikos piliečiai. Liudininkai turi su savimi turėti savo asmens tapatybės dokumentus. Jei būsimi sutuoktiniai liudininkų neturi, santuokos faktą paliudija konsulato darbuotojai.

Konsulinis mokestis už santuokos registravimą - 100 eurų. Pageidaujant, po santuokos registravimo gali būti išduotas santuokos sudarymo įrašą liudijantis išrašas (konsulinis mokestis - 5 eurai).

Informaciją apie asmens tapatybės dokumentų keitimą po santuokos sudarymo konsulate ir pavardės keitimo rasite čia.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha