Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis interviu „BBC News“ teigė, kad NATO šalys turi rūpintis ir valstybėmis, su kuriomis bendradarbiaujama. Visų pirma – Ukraina ir Sakartvelu, kurios siekia narystės Aljanse, bet kvietimo vis dar nesulaukia.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

Baltarusija naudoja neteisėtą migraciją kaip ginklą, siųsdama per savo pasienį į Lietuvą nelegalius migrantus iš Irako ir Sirijos, leidiniui „Financial Times“ sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

Aut. Alicia González

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »

Gegužės 31 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo pokalbyje su Rytų Europos studijų centro direktoriumi Linu Kojala. Pokalbio metu buvo aptarti svarbiausi šiandienos tarptautinės politikos iššūkiai.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

Aut. Cyrille Louis

Gabrielius Landsbergis, Lietuvos užsienio reikalų ministras, apgailestauja, kad Rusija pasirinko „eskalavimo“ kelią, anuliuodama daug Europos kompanijų skrydžių į Maskvą.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

Antradienį CNN žurnalistė Becky Anderson kalbino Lietuvos užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį apie Rytų partnerystės valstybių vakcinacijos ir „Sputnik V“ įsigijimo klausimą bei tai, ką reiškia ES sankcijos Rusijai. Ministras pabrėžė, kad Rusija vakcinas naudoja kaip politinės galios įrankį, kuriuo siekia palankumo sau.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis šią savaitę davė interviu leidinio „Politico“ tinklalaidei „EU Confidential“, kuriame kalbėjo apie globalius iššūkius, situaciją Baltarusijoje ir Kinijos įtaką.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

Vienam didžiausių Lenkijos laikraščių „Rzeczpospolita“ interviu davęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad kaip ministras padarys viską, kas įmanoma, kad Lietuva ir Lenkija ir toliau glaudžiai bendradarbiautų. Jis taip pat atsakė į klausimus apie Baltarusijos ateitį, ES santykius su Rusija ir apie Lietuvos vidaus reikalus.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dar viename interviu Prancūzijos žiniasklaidai pasakojo apie požiūrį į naująjį JAV vadovą Joe Bideną, situaciją Rusijoje ir Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sulaikymą bei protestus Baltarusijoje.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis interviu Prancūzijos dienraščiui „Le Figaro“ pasidalino savo įžvalgomis apie protestus Rusijoje ir galimas sankcijas Kremliaus režimo atstovams.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

Valdančiųjų konservatorių pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Seimas galėtų Lietuvoje paskelbti nepaprastąją padėtį, jeigu visuomenė nesilaikytų Vyriausybės įvestų karantino sąlygų, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą.

„Jeigu būtų apsispręsta, arba tiksliau, jeigu būtų poreikis, jeigu skaičiai nekristų ir visuomenėje nebūtų atrastas supratingumas, kad reikia į situaciją žiūrėti rimtai, tada būtų kreipiamasi į Seimą papildomus apribojimus įvesti Seime“, – interviu BNS sakė G. Landsbergis.

Jo teigimu, šiuo metu Vyriausybė prašo geranoriško žmonių supratimo apriboti kontaktus, siekiant sulėtinti viruso plitimą, nes sveikatos apsaugos sistema gali netrukus perkaisti, tačiau jei to nepakaks nepaprastoji padėtis leistų griežčiau kontroliuoti žmonių judėjimą.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

Prancūzija, kurios prezidentas Emmanuelis Macronas šios savaitės pradžioje viešėjo Lietuvoje, supranta, kad turi galimybę paveikti Rusijos poziciją dėl įvykių Baltarusijoje, tačiau jai reikėtų „aktyviau angažuotis“, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

– Ar tokio požiūrio į Rusiją tikėjotės iš E. Macrono, kokį jis išdėstė?

– Jis dėstė turbūt jau daug kartų ir įvairiose auditorijose, tas nėra nauja, todėl buvo proga vėl detaliau išgirsti. Gal suprasti, ką tai reiškia, nes iš tikrųjų, kaip suformuluosi mintis, tarkim, apie Europos autonomiją arba suverenitetą. Suprantama, jeigu kalbame apie pajėgumus Europos, kuri galėtų pati tvarkytis su krizėmis, jeigu to reikia, bet mums jau tampa nelabai suprantama arba mes bandome ginčytis, kai kalbama apie Jungtinių Valstijų izoliaciją.

Įvertinant visą tą kontekstą, suprantant, kad yra tam tikros įtampos santykiuose, bet transatlantiniai ryšiai yra nepaprastai svarbūs ne tik gynybai, saugumui, bet ir ekonomikai, kitiems klausimams. Vyksta diskusija ir labai gerai, kad ji vyksta.

 

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

L. Linkevičius rinkimų Baltarusijoje demokratiniu procesu nelaiko: panašiau į farsą. Žmogaus teisių gynėjai praneša, kad Baltarusijoje per susidorojimą su protestuotojais žuvo vienas žmogus. Valdžia tai neigia. Milicija skelbia, kad 8 dešimtys sužeista, sulaikyta per 3 tūkst. Valdžios teigimu, Aliaksandras Lukašenka gavo 80 proc. balsų, bet opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja, kuriai valdžia skyrė 10 proc., pareikalavo jai perduoti valdžią. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad vakarykščių rinkimų negalima vadinti demokratiniais, ir jei jėgos naudojimas tęsis, teks grįžti prie sankcijų klausimo, nors, pasak L. Linkevičiaus, sankcijų kalba su kaimynais kalbėti nesinori.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
Daugiau naujienų