Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministrė J. Neliupšienė apdovanojo geriausius magistro darbus ES tema

Sukurta 2022.11.28 / Atnaujinta 2022.11.28 19:31
   Viceministrė J. Neliupšienė apdovanojo geriausius magistro darbus ES tema
   Viceministrė J. Neliupšienė apdovanojo geriausius magistro darbus ES tema
   Viceministrė J. Neliupšienė apdovanojo geriausius magistro darbus ES tema
   Viceministrė J. Neliupšienė apdovanojo geriausius magistro darbus ES tema

   Lapkričio 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje apdovanoti magistro darbų konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos politikos formavimo ir įgyvendinimo tematika“ nugalėtojai.

   Sveikindama renginio dalyvius užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė pasidžiaugė, jog kasmet studentai stebina pasirinktų temų įvairove ir atskleidžia ES tematiką įvairiose mokslų srityse.

   „Savo darbų įvairove studentai dar sykį akivaizdžiai priminė, jog   Europos Sąjunga apima beveik visas mūsų gyvenimo sritis. Mes visi esame Europos piliečiai, ir savo idėjomis, tyrimais bei profesine veikla kuriame  geresnę Europos ateitį, prisidedame, kad Europos namai stovėtų ant tvirtų pamatų, būtų šiuolaikiški ir atsparūs visoms geopolitinėms audroms“, – pažymėjo viceministrė.

   J. Neliupšienės teigimu, karas prieš Ukrainą išryškino ES reikšmę ir Lietuvos teikiamų pasiūlymų  bendrijoje svarbą. „Šiuo sudėtingu laikotarpiu Europos Sąjunga išliko vieninga, kartu priėmėme ryžtingus sprendimus, o Lietuva  pademonstravo gebėjimą savo išmanymu, idėjomis ir vertybine politika telkti kitas ES valstybes nares ir institucijas dėl bendrų tikslų“..

   Konkurso nugalėtoju tapo Vilniaus universiteto Teisės studijų absolventas Artūras Grumulaitis už magistro darbą „Atsakomybė už žalą padarytą nekokybišku dirbtiniu intelektu“. Antroji vieta skirta Kauno Technologijos universiteto Finansų studijų absolventei Žanetai Sederavičiūtei už Gamybos sektoriaus investicijų į švaresnes technologijas veiksnių tyrimą, o trečioji vieta – Vytauto Didžiojo universiteto Vientisosios teisės studijų absolventei Živilei Radavičiūtei, analizavusiai mobiliųjų prekybos finansinėmis priemonėmis programų reglamentavimą. Taip pat skirtos dvi skatinamosios vietos – Gabrielei Ivanauskaitei, Kauno technologijos universiteto Viešosios politikos ir saugumo studijų absolventei bei Dariai Kolosovska, Mykolo Romerio Universiteto Europos ir tarptautinės verslo teisės studijų absolventei. Konkurso laureatams skirti Užsienio reikalų ministerijos diplomai ir piniginiai prizai nuo 200 Eur. iki 1000 Eur.

   Renginyje taip pat buvo apdovanoti Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos organizuojamo konkurso „Geriausi magistro darbai 2022“ septyni geriausi skirtingų mokslo sričių darbų autoriai ir jų vadovai. Laureatais tapo žemės ūkio, meno, medicinos ir sveikatos mokslų, humanitarinių socialinių mokslų, technologijos ir gamtos mokslų absolventai.

   Užsienio reikalų ministerija bendradarbiaudama  su Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga geriausių magistro darbų ES tematika konkursą rengia jau trečius metus iš eilės. Konkursui pateiktus darbus vertino komisija sudaryta iš Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pasiūlytų viešojo ir nevyriausybinio sektorių, bei aukštojo mokslo institucijų atstovų.

    

   Papildoma informacija

   Vertinimo komisijos sprendimu konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos politikos formavimo ir įgyvendinimo tematika“ laureatais paskelbti ir diplomais bei piniginiais prizais apdovanoti 5 Lietuvos aukštųjų mokyklų magistro absolventai:

               I vietaArtūras Grumulaitis, Vilniaus universiteto, Teisės fakultetas

   Magistro darbas. „Atsakomybė už žalą padarytą nekokybišku dirbtiniu intelektu (Direktyvos 85/374 kontekste)“. Darbo vadovas dr. Stasys Drazdauskas.

               II vieta  − Žaneta Sederavičiūtė, Kauno Technologijos universiteto, Ekonomikos ir verslo fakultetas.

   Magistro darbas. „Gamybos sektoriaus investicijų į švaresnes technologijas veiksnių tyrimas Europos Sąjungoje“. Darbo vadovė Doc. dr. Lina Sinevičienė

   III vietaŽivilė Radavičiūtė, Vytauto Didžiojo universiteto, Teisės fakultetas

   Magistro darbas. „Ar mobiliųjų prekybos finansinėmis priemonėmis programų reglamentavimas užtikrina investuotojų teisių apsaugą?“ Darbo vadovas dr. Tomas Veršinskas

   Komisijos sprendimu, taip pat skirtos dvi skatinamosios vietos:

   • Daria Kolosovska, Mykolo Romerio Universiteto, Teisės fakultetas

   Magistro darbas „The protection of minority shareholders in the European Union“. Darbo vadovė dr. Evelina Ivanauskienė

   • Gabrielė Ivanauskaitė, Kauno Technologijos universiteto, Socialinių mokslų fakultetas

   Magistro darbas „COVID-19 valdymas ir rizikos komunikacija Švedijoje ir Lietuvoje“. Darbo vadovė Doc. dr. Aistė Balžekienė