Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis su oficialiu vizitu lankysis Korėjos Respublikoje

Sukurta 2023.01.10 / Atnaujinta 2023.01.10 13:33
  Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis su oficialiu vizitu lankysis Korėjos Respublikoje

  Sausio 11–13 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankysis Korėjos Respublikoje, kur susitiks su šalies užsienio reikalų ministru Park Jin, prekybos ministru Dukheun Ahn, Nacionalinės Asamblėjos užsienio reikalų ir susivienijimo komiteto pirmininku Tae-ho Kim, Korėjos minties centrų atstovais. Taip pat numatyti susitikimai su „Samsung Display“, „SK Group“, „nSage“ įmonių vadovais. 

  Oficialių susitikimų metu bus aptarti Lietuvos ir Korėjos dvišaliai santykiai, ypatingą dėmesį skiriant dvišalio politinio dialogo skatinimui, Korėjos investicijų pritraukimui, prekybos ir ekonominiam bendradarbiavimui aukštųjų technologijų ir mokslo srityse stiprinimui. 

  Ministras Seule taip pat aptars paramą Ukrainai, Rusijos sukelto karo pasekmes regiono ir pasaulio saugumui, Šiaurės Korėjos keliamus saugumo iššūkius, dvišalį bendradarbiavimą Jungtinėse Tautose, procesus, vykstančius Indijos ir Ramiojo vandenynų regione bei artėjantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje.

  Korėjos Respublika yra Lietuvai strategiškai svarbi valstybė Indijos ir Ramiojo vandenynų regione. Lietuvai diversifikavus tiekimo grandines pažangiose bei stabiliose Azijos ir Okeanijos rinkose, 2021 metais prekyba tarp Lietuvos ir Korėjos išaugo 39 proc., tuo tarpu 2022 metų sausio–spalio mėnesiais fiksuotas 26 proc. prekybos augimas, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu ankstesniais metais.

  2021 metais Lietuva ir Korėja pažymėjo diplomatinių santykių 30-metį, tais pačiais metais Seule buvo atidaryta Lietuvos ambasada.