Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerijoje pagerbtas studentų konkurso nugalėtojas

Sukurta 2023.07.25 / Atnaujinta 2023.08.04 09:31
  Užsienio reikalų ministerijoje pagerbtas studentų konkurso nugalėtojas

  Užsienio reikalų ministerija, siekdama skatinti jaunimo susidomėjimą užsienio politika, surengė studentų rašto darbų konkursą „NATO ir Indijos-Ramiojo vandenyno regiono valstybių bendradarbiavimas“. Liepos 25 dieną viceministras Egidijus Meilūnas įteikė diplomą konkurso nugalėtojui, Vilniaus universiteto studentui Elijui Bačiauskui.

  Sveikindamas konkurso laimėtoją viceministras E. Meilūnas pasidžiaugė jaunimo dėmesiu tarptautiniams santykiams ir Lietuvos užsienio politikai.

  „Siekiame aktyviau plėtoti ryšius su Indijos-Ramiojo vandenyno regionu. Šio regiono visapusiškas pažinimas ir pristatymas Lietuvos visuomenei yra viena sėkmingo bendradarbiavimo prielaidų“, – pažymėjo viceministras.

  Konkurso nugalėtojo E. Bačiausko nuomone, bendradarbiavimas su šiuo regionu yra labai perspektyvus, ypač  –  ekonomikos srityje, todėl šis konkursas yra gera iniciatyva skatinti domėjimąsi bendradarbiavimo galimybėmis.

  Lietuvos Vyriausybė vis didesnį dėmesį skiria Indijos-Ramiojo vandenyno regionui –bendradarbiavimui su bendramintėmis regiono valstybėmis,  šių metų liepos 5 dieną buvo pritarta Lietuvos ir regiono bendradarbiavimo strateginėms gairėms „Už saugesnę, atsparesnę ir ekonominį augimą užtikrinančią ateitį“. Liepos 11-12 dienomis Vilniuje vykusiame NATO viršūnių susitikime Aljanso bendradarbiavimo su bendramintėmis regiono šalimis didinimas buvo vienas svarbiausių susitikimo darbotvarkės klausimų.