Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

URM kelionių rekomendacijos šventiniu laikotarpiu

Sukurta 2020.12.18 / Atnaujinta 2020.12.18 12:09

Šis laikotarpis reikalauja bendrų visų gyventojų pastangų ir susitelkimo, stengiantis suvaldyti COVID-19 plitimą, todėl visus raginame susilaikyti nuo nebūtinų kelionių tiek į užsienio valstybes, tiek į Lietuvą.

Dėl kelionių į užsienį:

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus, užsienio valstybėse taikomas ribojamąsias priemones bei Lietuvos teritorijoje paskelbtą nacionalinį karantiną, rekomenduoja įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Atkreipiame dėmesį, kad dauguma šalių šventiniu laikotarpiu imasi griežtesnių ribojimų ne tik atvykstantiems, tačiau ir šalies viduje. Ribojami susitikimai, prekiaujama tik maisto ir būtinos reikmės prekėmis, maitinimo įstaigos tiekia maistą tik išsinešti, apribotas arba išvis draudžiamas judėjimas be būtinos priežasties. Daugiau informacijos apie ribojimus užsienio valstybėse galite rasti keliauk.urm.lt arba programėlėje „Keliauk Saugiai”.

Šiuo metu esantiems užsienio valstybėse rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Dėl kelionių į Lietuvą:

Visus, ketinančius atvykti į Lietuvą iki sausio 31 dienos, raginame susipažinti su nuo gruodžio 16 dieną įsigaliojusiais Vyriausybės priimtais judėjimo ir bendravimo ribojimais. Galiojančias taisykles ir sąlygas rasite čia.

Svarbiausią informaciją apie karantiną ir COVID-19 Lietuvoje galite rasti čia, o išsamius atsakymus į galimai iškylančius klausimus rasite DUK | Korona STOP. Taip pat rekomenduojame prisijungti prie tarptautinės įspėjimų apie koronavirusą sistemos savo išmaniajame telefone ir įsidiegti programėlę Korona Stop LT.

Nors atvykimas į Lietuvą nėra draudžiamas, tačiau nuo gruodžio 16 d. ribojamas judėjimas tarp savivaldybių šalies viduje. Dėl judėjimo šalies viduje apribojimų rekomenduojame sekti informaciją Lietuvos policijos puslapyje arba kreipiantis informacijos numeriu 8 700 60000.

Taip pat svarbu atsižvelgti į jūsų atvykimo į Lietuvą savaitę galiojantį paveiktų šalių sąrašą, kuris kiekvieną pirmadienį yra skelbiamas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto puslapyje. Valstybės, iš kurių grįžus būtina izoliacija - interaktyviame žemėlapyje. Aktualią URM informaciją keliaujantiems rasite čia.

Informaciją apie būtinąsias procedūras grįžus iš užsienio rasite Nacionalinio visuomenės sveikatos centro svetainėje, o užsiregistruoti tyrimui dėl COVID-19 galite čia

Susijusios naujienos Visos naujienos »