Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva skyrė humanitarinę pagalbą nuo potvynių nukentėjusiems žmonėms Pakistane remti

Sukurta 2022.11.28 / Atnaujinta 2022.11.28 09:29

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 30 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Pakistane teikti. Lėšos bus pervedamos Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai.

Dėl musoninių liūčių sukeltų potvynių 2022 metais Pakistane žuvo virš 1 400  žmonių. Pakistano vyriausybės vertinimu, dėl liūčių, potvynių ir nuošliaužų nukentėjo daugiau nei 33 mln. žmonių, apgadinta 7 mln. namų, pusė šalies medvilnės derliaus nuplauta, sunaikintas visas kviečių derlius. Apskaičiuota, kad potvyniai šaliai kainuos apie 30 mlrd. dolerių arba 9 proc. BVP.

Šiuo metu humanitarinės pagalbos reikia apie 6,4 mln. žmonių. Prioritetiniai humanitariniai poreikiai, kuriuos siekiama patenkinti, yra skubios pastogės suteikimas, geriamas vanduo, maistas ir kitos būtiniausios prekės, saugumo užtikrinimas, taip pat parama atgaunant dėl potvynių prarastą pragyvenimo šaltinį.

Lietuva humanitarinę pagalbą teikia reaguodama į Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos paskelbtą skubų tarptautinės humanitarinės pagalbos Pakistanui kreipimąsi.