Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Dėl Atravo 2023 11 03.png

Užsienio reikalų ministerija įteikė notą Baltarusijos užsienio reikalų ministerijai, ragindama nedelsiant spręsti Baltarusijos AE aplinkosaugos, branduolinės ir radiacinės saugos klausimus, laikantis tarptautinių reikalavimų ir standartų.

Dvišaliai santykiai » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
2023-09-28-173219_002.jpeg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos politikos analizės centro (CEPA) forumo „Laimėti karą. Laimėti taiką“ diskusijoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai » Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
signal-2023-09-26-182757_002.jpeg

Rugsėjo 26 d. neeiliniame Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis griežtai pasmerkė Rusijos tebevykdomą agresiją prieš Ukrainą ir kritikavo Rusiją savo veiksmais paralyžiavusią ESBO veiklą. 

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
Ministro pasisakymas Summit of the Future.png

Šiandien, rugsėjo 21 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasisakė Viršūnių susitikimo dėl Ateities (Summit of the Future) ministrų diskusijoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
0809lt.png

Prieš trejus metus, 2020 metų rugpjūčio 9 dieną, Aleksandras Lukašenka pasiskelbė neteisėtų prezidento rinkimų laimėtoju Baltarusijoje, tuo pačiu paneigdamas demokratinius šalies visuomenės siekius. Minint trečiąsias Baltarusijos žmonių taikių protestų prieš suklastotus prezidento rinkimus metines, Baltijos šalių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame smerkia neteisėto režimo šalies viduje vykdomas masines represijas, bendrininkavimą Rusijos kare prieš Ukrainą, Baltarusijos suvereniteto pažeidimus bei regione vykstančią politinę destabilizaciją.

Ministerijos naujienos » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
signal-2023-07-11-221720_003.jpeg

2023 metų liepos 11 diena.

Labas vakaras, ponios ir ponai, sveiki atvykę į Valdovų rūmus šiai trumpai atokvėpio akimirkai - tikrai pelnytai, bet greitai prabėgsiančiai – kaip lietuviška vasara.

Šį vakarą pradėjome nuo partizanų - miško brolių ir sesių, kovojusių su sovietais už Lietuvos laisvę 1940-1950-aisiais, dainų. Tūkstančiai jų buvo kankinami ir nužudyti, dar šimtai tūkstančių lietuvių buvo ištremti į Sibirą ar Gulago stovyklas. Tačiau nepaisant sunkiai suvokiamos priespaudos, šie žmonės išsaugojo laisvės siekį per penkiasdešimt sovietinės okupacijos metų ir padėjo mums visiems atkurti tokią Lietuvą, kurią dabar matote prieš savo akis –  išdidžią, laisvą, nepriklausomą ir taikią.

Kalbos, pareiškimai »
NOTA.png

Gegužės 16 dieną į Užsienio reikalų ministeriją (URM) buvo iškviestas Rusijos Federacijos ambasados Lietuvos Respublikoje laikinasis reikalų patikėtinis Alexander Elkin, kuriam pareikštas protestas dėl Irkutsko srityje, Rusijoje, stovėjusių monumentų, skirtų Lietuvos ir Lenkijos tremtiniams ir politiniams kaliniams pagerbti, pašalinimo iš jų buvimo vietos.

Dvišaliai santykiai » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »

Kovo 31 dieną Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke surengtame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje Lietuva, Latvija ir Estija bendru pareiškimu pasmerkė Rusijos kovo 25 dieną paskelbtą ketinimą dislokuoti branduolinius ginklus Baltarusijoje.

JT Saugumo Taryba » Kalbos, pareiškimai »
36de5a4c-2949-47a1-bea2-936227e0519f.jpg

Šiandien, kovo 20 dieną, Lietuvos diplomatijos vadovas dalyvavo  intensyvioje Užsienio reikalų taryboje bei bendroje ES užsienio reikalų ir gynybos ministrų sesijoje.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
IMG_4779.jpeg

Kovo 20 dieną užsienio reikalų viceministras dr. Mantas Adomėnas perskaitė Lietuvos parengtą pareiškimą Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) vardu Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 52-os sesijos metu vykusio interaktyvaus dialogo su Nepriklausoma tarptautinė tyrimų komisija (COI) dėl pažeidimų Ukrainoje Rusijos agresijos kontekste.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
328636025_612554640711241_1638795418539188399_n.jpg

Vasario 23 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo ir pasisakė aukšto lygio atnaujintoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 11-oje neeilinėje specialiojoje sesijoje, surengtoje praėjus metams nuo Rusijos pradėto plataus masto karo prieš Ukrainą.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »

Minėdama vienerių metų sukaktį nuo  plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, Lietuvos užsienio reikalų ministerija pagerbia Rusijos karinės agresijos Ukrainoje aukas ir dar kartą pabrėžia, kad ši Rusijos karinė agresija, kaip ir Krymo aneksija 2014 metais bei 2022 metų neteisėtas sprendimas aneksuoti Ukrainos Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sritis, yra grubus tarptautinės teisės normų, įtvirtintų Jungtinių Tautų (JT) Chartijoje, pažeidimas, keliantis beprecedentę grėsmę tarptautinei saugumo sistemai ir sudarantis agresijos nusikaltimą. 

Situacija Ukrainoje » Kalbos, pareiškimai »
327852474_951955039163891_3723135634373415611_n.jpg

Vasario 22 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmųjų Ukrainos karo metinių išvakarėse susitiko su Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ir vystomojo bendradarbiavimo sekretoriumi James Cleverly. Susitikimo metu ministrai pabrėžė, kad Rusija išlieka didžiausia grėsmė visos Europos saugumui, todėl privaloma sutelkti visas pastangas, kad Ukraina atsilaikytų kovoje prieš Maskvos agresiją.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
Daugiau naujienų