Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
signal-2022-09-22-195741_002.jpeg

Ministro G. Landsbergio pasisakymas Baltijos šalių vardu JT Saugumo Tarybos susitikime 2022 metų rugsėjo 22 dieną.

JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
DSC_7043.jpg

Ministro pasisakymas Lietuvos ambasadorių suvažiavimo metu 2022 metų rugpjūčio 29 dieną

Beprecedenčių iššūkių metai

Kai buvusio britų premjero Haroldo Macmillano jaunesnis kolega paklausė, kas jam, kaip premjerui, kėlė didžiausių sunkumų, jis atsakė: „Events, my dear boy, events.“ Įvykiai, kurie patys, neprašyti ateina iš išorės.

Kalbos, pareiškimai »

Minėdami „Liublino trikampio“ ‒ trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos politinio, ekonominio ir socialinio bendradarbiavimo iniciatyvos ‒ antrąsias metines,

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
IMG_9904.jpg

Birželio 27 – liepos 1 dienomis Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) darbe dalyvaujanti Lietuva pasisakė dialoguose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje, neigiamo dezinformacijos poveikio žmogaus teisėms, smurto prieš moteris ir mergaites klimato kaitos kontekste, augančio skurdo klausimais bei skubiai surengtuose debatuose dėl moterų ir mergaičių padėties Afganistane pasisakė. Šią savaitę surengtas paraštinis renginys klimato kaitos ir neįgaliųjų teisių tema bei neformali diskusija su Rusijos žmogaus teisių gynėjais.

Atstovybių naujienos » Kalbos, pareiškimai »
0628 Viceministras M. Adomėnas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė dėl neigiamos dezinformacijos įtakos žmogaus teisėms JT Žmogaus teisių taryboje.jpeg

Birželio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas nuotoliniu būdu dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 50-osios sesijos metu vykusioje aukšto lygio diskusijoje dėl neigiamos dezinformacijos įtakos žmogaus teisėms.

Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
2 (2).jpeg

Birželio 20-24 dienomis Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) darbe dalyvaujanti Lietuva pasisakė smurto prieš moteris ir mergaites, teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo, teisės į švietimą, klimato kaitos ir migrantų teisių klausimais, įskaitant ir Rusijos agresijos Ukrainoje kontekste bei dalyvavo paraštiniuose renginiuose.
 

Atstovybių naujienos » Kalbos, pareiškimai »

Aut. Gabrielius Landsbergis, užsienio reikalų ministras

Neoficialus vertimas

Originalus tekstas anglų kalba.

Vos prieš kelias dienas grįžau iš savo antrosios nuo karo pradžios kelionės po Ukrainą. Važiuodamas į Kyjivą ir atgal, neišvengiamai praleidau daug ilgų valandų žvelgdamas pro traukinio langą į, regis, begalinius juodos dirbamos žemės plotus, kuriuose, nepaisant karo, pradėjo želti nauji žali pavasariniai pasėlių daigai.

Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »

Reaguodama į šiandien, gegužės 6 dieną, Niujorke Rusijos organizuojamą neformalų susitikimą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos Arria formate, Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad šį renginį vertina kaip Rusijos eilinį cinišką bandymą skleisti melą apie jos pačios pradėtą ir vykdomą karą prieš Ukrainą.

JT Saugumo Taryba » Kalbos, pareiškimai »

Šiandien švenčiame 18 Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metų. Per tuos metus tapome politiškai ir ekonomiškai stipria, šiuolaikiška valstybe, kurios balsas vis labiau girdimas, į jį įsiklausoma ne tik regione, bet ir didžiosiose pasaulio politikos arenose. Ne tik naudojamės demokratinių laisvių ir teisių erdvės bei stipriausios pasaulio ekonominės sąjungos teikiamais privalumais, bet ir patys aktyviai kuriame ateities Europą, atvirą visiems, kas išpažįsta bendrąsias vertybes ir principus.

Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
UNESCO.jpg

Paryžiuje, Prancūzijoje, Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Vykdomosios tarybos 214-osios sesijos metu, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis laišku kreipėsi į UNESCO generalinę direktorę Audrey Azoulay.

Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
Random 5.jpg

Kovo 29 dieną į Rusijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Lietuvos ambasadorius Maskvoje Eitvydas Bajarūnas, kuriam buvo įteikta nota dėl keturių Lietuvos atstovybės darbuotojų – 2 diplomatų ir 2 valstybės tarnautojų – išsiuntimo iš Rusijos.

Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

Kovo 7 diena, Vilnius

„Džiaugiuosi galėdamas pasveikinti JAV valstybės sekretorių, savo gerą draugą Antonį Blinkeną Lietuvoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
Random 8.jpg

Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad Lietuva nepripažįsta vasario 27 dieną Baltarusijoje vykusio vadinamojo „referendumo“ dėl Konstitucijos pataisų rezultatų ir laiko juos negaliojančiais.

Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
026 Ukrainos palaikymo renginys.JPG

Vasario 26 dieną, Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dienos aštuntųjų metinių proga, Rusijai vykdant naują plataus masto agresiją prieš nepriklausomą, taikią ir demokratinę Ukrainą, Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Rusijos veiksmus ir tolesnį Ukrainos suvereniteto, nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo pažeidinėjimą ir reikalauja nedelsiant nutraukti karinius veiksmus bei išvesti Rusijos kariuomenę iš suverenios Ukrainos teritorijos.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
Daugiau naujienų