Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Įsigaliojo naujas Europos Sąjungos ribojamųjų priemonių Rusijai paketas

Sukurta 2022.07.22 / Atnaujinta 2022.07.25 10:24
  Įsigaliojo naujas Europos Sąjungos ribojamųjų priemonių Rusijai paketas

  Liepos 21 dieną formaliai patvirtintas naujas Europos Sąjungos (ES) sankcijų rinkinys, į kurį įtrauktas Rusijos aukso importo draudimas, vienas didžiausių Rusijos bankų „Sberbank“ bei pratęsiamas visų iki šiol priimtų sankcijų galiojimas 6 mėnesiams.

  Auksas po energetikos išteklių sudaro didžiausią Rusijos eksporto dalį. Jau anksčiau, ES ir vienaminčių šalių įvestomis sankcijomis, aukso importas iš Rusijos yra smarkiai apribotas, bet šiame sankcijų pakete numatyti aukso importo ribojimai pasiunčia aiškią žinią Rusijai.

  Naujuoju paketu taip pat išplečiamas sąrašas asmenų, kuriems taikomos sankcijos, į jį įtraukiant papildomus Rusijos Prezidento Vladimiro Putino rato narius ir įmones, susijusias su Kremliaus režimu. Be to, nustatomi papildomi įpareigojimai sankcionuotiems asmenims pranešti apie turimas lėšas ir išteklius.

  Ribojančiomis priemonėmis taip pat siekiama dar labiau apriboti Rusijos prieigą prie dvejopos paskirties prekių ir technologijų, įtraukiamas draudimas Rusijos laivams įplaukti į ES jūrų uostų prieigas. Naujas paketas patvirtina ES siekį užtikrinti pasaulinį aprūpinimą maistu – įtrauktos išimtys, panaikinančios visus apribojimus prekybai, susijusiai su žemės ūkio produkcija, įskaitant grūdus ir trąšas.  

  Daugiau galima rasti čia.