Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
009 LT MFA photo.JPG

Rugsėjo 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos Komisijos vicepirmininku ir už prekybą atsakingu komisaru Valdžiu Dombrovskiu. 

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
DSC_7532.jpg

Birželio 8 dieną viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su JAV Valstybės Departamento Rytų Azijos ir Ramiojo vandenyno biuro sekretoriaus pavaduotojos Camille Dawson vadovaujama delegacija.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
J.Neliupšienė BRT.jpg

Gegužės 30 d. Briuselyje vykusiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje dalyvavo Užsienio reikalų viceministrė, Jovita Neliupšienė. Posėdyje rengtasi birželio 29-30 d. vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Naujienos »

Kova su ES sankcijų vengimu yra bendra visų ES valstybių narių, ypač esančių prie išorinės ES sienos su Rusija, misija. Siekdamos stiprinti bendradarbiavimą, pasienio valstybės - Suomija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija ir Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) valstybė narė Norvegija – gegužės 15-17 d. susitiko Helsinkyje.

Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai » Naujienos »
006 Viceministras E. Meilūnas susitiko su JAV-Kinijos ekonomikos ir saugumo peržiūros komisijos nariais.JPG

Gegužės 19 dieną užsienio reikalų viceministras E. Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiais JAV–Kinijos ekonomikos ir saugumo peržiūros komisijos nariais. Susitikimo metu aptarta Lietuvos patirtis įveikiant politiškai motyvuotą Kinijos ekonominį spaudimą, vykdant strateginę diversifikaciją ir atveriant naujas rinkas Lietuvos verslui. Pokalbio metu taip buvo pristatytos Europos Sąjungos iniciatyvos, skirtos mažinti priklausomybę nuo autoritarinių valstybių strateginiuose ekonomikos sektoriuose ir stiprinti vidaus rinkos atsparumą.

Ekonominiai santykiai » Naujienos »
Ministras G. Landsbergis susitikime su Japonijos užsienio reikalų ministru (3).jpeg

Gegužės 16 dieną Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis tęsia savo vizitą Japonijoje, kur susitiko su Japonijos užsienio reikalų ministru Yoshimasa Hayashi.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »
signal-2023-05-01-104141_002.jpeg

Šiandien, gegužės 1 dieną, minint Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą (ES) devynioliktąją sukaktį, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pabrėžė vertybėmis ir lyderyste grįstą Europos valstybių ir žmonių bendrystę.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai » Naujienos »
ODA 1.png

2023 m. balandžio 12 d. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė preliminarius duomenis apie 2022 metais valstybių donorių suteiktą paramą besivystančioms šalims. Pirmą kartą Lietuvos duomenys skelbiami kaip pilnateisės EBPO Paramos vystymuisi komiteto (PVK), pagrindinio tarptautinio paramą teikiančių valstybių forumo, narės.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
DSC_6657.jpg

Kovo 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas susitiko su Palestinos ekonomikos ministru Khaled Osaily, kuris lankosi Lietuvoje kartu su palestiniečių verslo misija.

Ekonominiai santykiai »
signal-2023-01-18-114829_002.jpeg

Sausio 18 dieną pranešta apie naujus susitarimus dėl Lietuvos ir Taivano ekonominio bendradarbiavimo, įskaitant Lietuvos daiktų interneto prietaisų gamybos įmonės „Teltonika IoT Group“ sutartį su Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutu (ITRI) dėl puslaidininkių lustų technologijų perdavimo, naujų investicijų, eksporto leidimų.

Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai » Naujienos »
davosas_2023.png

Sausio 16–19 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus kasmetiniame Pasaulio ekonomikos forume. Sausio 17 dieną Lietuvos diplomatijos vadovas pasisakys forumo sesijoje apie branduolinės konfrontacijos rizikas (“Thinking the Unthinkable: The Risk of Nuclear Confrontation”), o sausio 18 dieną sakys įžanginę kalbą Ukrainos draugams skirtoje vakarienėje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai » Naujienos »
20221220_1.jpeg

Gruodžio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ispanijos Pramonės, prekybos ir turizmo ministerijos valstybės sekretore prekybai Xiana Margarida Méndez Bértolo ir aptarė ekonominio bendradarbiavimo galimybes.

Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
Kinija6.jpg

Gruodžio 20 dieną Europos Komisija (EK) Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Ginčų sprendimų tarybai pateikė prašymą įsteigti arbitrų kolegiją dėl Kinijos neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai ir Europos Sąjungai.

Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
20221206_143535-01.jpeg

Gruodžio 6-8 dienomis Lietuvos ambasados Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) iniciatyva pirmą kartą vykstančioje Tarptautinėje Abu Dabio maisto parodoje (ang. Abu Dhabi International Food Exhibition, ADIFE) nacionaliniame Lietuvos stende buvo pristatyti penkiolika maisto ir gėrimų industrijos atstovų. 

Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai » Naujienos »
DSC_5647.jpg

Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Pietų Australijos generaliniu pareigūnu Europai David Ridgway.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
Daugiau naujienų