Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS GARDINE (BALTARUSIJA)

Adresas: ul. Gorkogo 104, Grodno BELARUS

plačiau »

Tel. +375 17 2177 090; +375 15 2485 910
Faksas +375 15 2480 130
El. paštas

Lietuvos dienos Gervėčių krašte

Sukurta 2016.11.14 / Atnaujinta 2016.11.14 16:40
   Lietuvos dienos Gervėčių krašte
   Lietuvos dienos Gervėčių krašte
   Lietuvos dienos Gervėčių krašte
   Lietuvos dienos Gervėčių krašte
   Lietuvos dienos Gervėčių krašte

   Bendruomenė turi daugiau galimybių išlikti ir gyvuoti, jei jos veikloje dalyvauja ne viena, o kelios kartos, o į jos rengiamas svarbias šventes susirenka visi bendruomenės nariai. Tokią gyvybingą bendruomenę pamatėme šių metų lapkričio 11 dieną atvykę į Rimdžiūnų kaimą Baltarusijoje, kur vyko Gervėčių krašto lietuvių bendruomenės organizuota etnokultūrinė šventė „Lietuvos dienos Gervėčių krašte“.

   Šventė prasidėjo Rimdžiūnuose esančiame Lietuvos kultūros, švietimo ir informacijos centre.  Gausiai susirinkusiems šventės svečiams keletą etnografinių kūrinių atliko Gervėčių krašto lietuvių liaudies suaugusiųjų ansamblis „Žilvitis“, šoko, dainavo ir eiles skaitė jaunieji meno kolektyvo „Žilvitėlis“ bendruomenės nariai. Koncertavo Valstybinis dainų ir šokių ansamblis “Lietuva”. Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ – vienintelis Baltijos šalyse profesionalus šokėjų, tautinių instrumentų orkestro ir choro grupių jungtinis meno ansamblis, įsteigtas 1940 m. Vilniuje. Per savo ilgą kūrybinį kelią kolektyvas laimėjo daugybę tarptautinių apdovanojimų ir pelnė užsienio publikos pripažinimą. Apie tai byloja didelės sėkmės sulaukusios gastrolės beveik visose rytų ir vakarų Europos valstybėse.

   Sveikinimus bei padėkos žodžius už puikią, linksmą lietuvišką šventę tarė Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijos Respublikoje darbuotojai, Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Gardine darbuotojai bei Astravo vykdomojo komiteto atstovai. Gervėčių žmonės visame Astravo rajone yra vertinami dėl savo išlaikytų tradicijų savitumo. Gervėčių kraštas, išsaugojęs lietuviškas tradicijas, pelnytai vadinamas lietuviškos kultūros kokybės ženklu Baltarusijoje.

   Po koncerto surengtoje vakaronėje renginio dalyviai ir svečiai įsitraukė į liaudiškų šokių, žaidimų ir dainų sūkurį.

   Naujienlaiškio prenumerata