Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kviečiame į Alumni Vilnenses koncertą Gardino Šv. Pranciškaus Ksavero katedroje

Sukurta 2018.06.06 / Atnaujinta 2018.06.12 09:40
  Kviečiame į Alumni Vilnenses koncertą Gardino Šv. Pranciškaus Ksavero katedroje

  Vilniaus Dainos mylėtojų klubo mišrusis choras Alumni Vilnenses maloniai kviečia į šv. MIŠIAS ir KONCERTĄ CANTATE PATRIAE CANTICUM – TĖVYNEI GIEDU GIESMĘ, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai - liepos 6-ajai, kuris vyks GARDINO Šv. Pranciškaus Ksavero KATEDROJE 2018 m. liepos 8 d., sekmadienį, 12 val.


  Vilniaus universiteto absolventai – buvę VU dainų ir šokių ansamblio dalyviai – choristai, orkestrantai, šokėjai, panorę dainuoti, 2011 m. susibūrė į chorą. Dauguma jų, dar studijuodami VU, muzikavimo ir koncertinės patirties įgijo vadovaujami žinomų muzikų – Vido Aleksandravičiaus, Vytauto Četkausko, Vytauto Versecko, Vytauto Abariaus. Vieną jų – buvusį VU Ansamblio choro vadovą Vytautą Versecką – naujai atsikūrusio choro dalyviai pakvietė būti kolektyvo meno vadovu. Kiek vėliau į chorą įsiliejo ir ansambliečių draugai, savo gyvenimą siejantys su daina. Svarbiausia šį mišrųjį chorą vienijanti gija – meilė muzikai ir dainai. Taip susibūrė dainuojantys įvairių specialybių ir veiklos sričių žmonės. Šiuo metu yra beveik 50 choristų.


  Jau septintus metus gyvuojantis kolektyvas pripažinimo sulaukė ne tik Lietuvos klausytojų širdyse, bet ir svetur. Buvo įvertintas ir profesionalų – 2013 m. dalyvavo Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse ir užėmė 2-ąją vietą tarp 40-ties mišriųjų chorų. Taip iškovojo teisę ir garbę dalyvauti 2014 m. jubiliejinėje Dainų šventėje Kaune ir Dainų šventės Dainų dienoje Vilniuje. 2016 m. V Tarptautiniame chorinės muzikos festivalyje Auksinė Šalčios juosta skirta 2-oji vieta mišriųjų chorų kategorijoje. 2016 m. DMK choras taip pat buvo paskelbtas Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigto konkurso nugalėtoju Geriausio naujai susikūrusio mėgėjų meno kolektyvo ir vadovo nominacijoje ir apdovanotas Aukso Paukštės prizu. 2017 m. vykusioje chorų perklausos-konkurso I ture DMK choras buvo apdovanotas 1-ojo laipsnio diplomu ir šiais metais liepos 6 d. dalyvauja šimtmečio Dainų šventės VARDAN TOS... Dainų dienoje VIENYBĖ TEŽYDI.

   

  Choro meno vadovas – Vytautas Verseckas

  Chormeisterė, dirigentė – Simona Vitkauskienė
  Koncertmeisteris – Justinas Brūzga

  Naujienlaiškio prenumerata