Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS GARDINE (BALTARUSIJA)

Adresas: ul. Gorkogo 104, Grodno BELARUS

plačiau »

Tel. +375 17 2177 090; +375 15 2485 910
Faksas +375 15 2480 130
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_20170826_125911_resized_20170828_101944161 (002).jpg

2017 m. rugpjūčio 26 d. Gardino apskrityje vyko tradicinis Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos kultūras jungiantis bei glaudų šių šalių pasienio regionų bendradarbiavimą atspindintis festivalis „Augustavo kanalas trijų tautų kultūroje“.

Šventėje dalyvavo ir sveikinamąjį žodį sakė Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Gardine atstovai.

Festivalio metu vyko Jungtinių Tautų Vystymo programos Baltarusijoje bei partnerių organizuojamas Bike4SDGs dviračių žygis, skirtas mažinti socialinę atskirtį, skatinti sveiką gyvenimo būdą bei gamtos apsaugą. Žygyje be kitų dalyvių važiavo Lietuvos ir kitų šalių diplomatai.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0092.JPG

Rugpjūčio 4 d. Gardine atidarytas jau tradicinis UAB ,,Gardino mėsos kombinato‘‘ organizuotas kasmetinis IX tarptautinis medžio drožėjų pleneras, prie kurio rėmimo prisideda Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Gardine. Plenere dalyvauja meistrai iš Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos ir Ukrainos. Gausūs kaimo turizmo sodybos, kurioje įvyko plenero atidarymas, lankytojai galėjo ne tik stebėti darbų eigą, bet ir išbandyti savo išmonę medžio drožyboje. Skulptūros bus eksponuojamos viešose Gardino erdvėse ir sodyboje. Pleneras jau sulaukė didelio visuomenės, miesto valdžios, kūrybinės visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio. Renginys vyks iki rugpjūčio 10 d. Plenero atidarymas buvo plačiai išreklamuotas tiek vietinėje spaudoje, tiek Gardino TV.

Istorinė, kultūros diplomatija »
19575296_1255628067892779_8229309207988940535_o.jpg

2017 m. liepos 5 d. Lietuvos generaliniame konsulate Gardine buvo paminėta Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena bei Lietuvos - Baltarusjos 25-erių metų diplomatinių santykių sukakties jubiliejus.  

Sveikindamas susirinkusius svečius generalinis konsulas G.Mackelis sakė, jog bendra istorija tarp Lietuvos ir Baltarusijos turi būti šalis kaimynes jungiantis pamatas, bei geros kaimynystės pagrindas.

Šventėje be kitų svečių dalyvavo lietuvių bendruomenių Baltarusijoje nariai, Gardino valdžios atstovai, Baltarusijos bei Lenkijos diplomatai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
20170221_182008.jpg

2016 vasario 21 d. Gardine vyko Vasario 16-tai - Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtas minėjimas.

Sveikindamas į šventę susirinkusius svečius, generalinis konsulas Genadijus Mackelis pabrėže, jog laisvė bei gebėjimas patiems kurti savo ateitį yra didžiausias Lietuvos valstybės piliečių turtas, tą svarbu sau vis iš naujo priminti. Laisvė nėra garantija ar duotybė, ją puoselėti ir branginti turime kasdieniniu savo darbu - teigė Lietuvos diplomatas.

Į minėjimą, kuris vyko Gardino lėlių teatre,  susirinkto gausi miesto visuomenės dalis, šventėje  dalyvavo Baltarusijos lietuvių bendruomenių nariai iš Gardino, Lydos bei Pelesos.  Lietuvos valstybės atkūrimo proga koncertavo folkroko grupė Žalvarinis.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
20170220_174121.jpg

Lietuvos generalinio konsulato iniciatyva 2017 m. vasario 20 d. Gardine oficialiai atidaryta paroda „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilys paveiksluose“, kurioje eksponuojama 19 didelio formato paveikslų.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4853.JPG

Pasauliui minint Holokausto dieną, šių metų sausio 29 dieną Gardine surengtos „Gyvųjų maršo“ eitynės, kuriose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Gardine diplomatai.

Į renginį susirinko apie šimtas žmonių – baltarusių, žydų ir kitų tautybių atstovai, kuriuos suvienijo bendras noras išreikšti pagarbą Holokausto aukoms. Po eitynių Gardino žydų sinagogoje buvo pristatytas teatrinis pasirodymas "karo vaikai".

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0025.JPG

Minėdami Laisvės Gynėjų dieną kartu su Gardino lietuvių bendruomenės nariais pagerbėme 1991 m. sausio 13-osios aukas tylos minute, žiūrėdami dokumentinius nepriklausomybės kovos kadrus prisiminėm asmeninius išgyvenimus lemtingąją sausio naktį.

Be viso skausmo ir liūdesio sausio 13-oji yra ir pergalės prieš okupantą istorija. Apgindami savo laisvę, įrodėme sau ir pasauliui, kad beginkliai, bet vieningi žmonės iš mažos šalies, vedini didelės meilės savo Tėvynei, gali būti stipresni už blogio imperiją.

Istorinė atmintis – kiekvienos tautos stiprybės šaltinis. Išlikime stiprūs ir niekados neužmirškime, kodėl esame laisvi.

 

Lietuviai Gardine » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4654.JPG

Lapkričio 20-ąją Ivjes parapijos tikintieji dvidešimties metų tarnystės Dievui sukakties proga sveikino Ivjes Šv. Petro ir Povilo bažnyčios kunigą Joną Gaveckį. Pasveikinti atvyko bei padėkos žodžius tarė Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Gardine darbuotojai.

Gimęs Baltarusijoje  kunigas Gardino srities lietuvių bendruomenėms Šv. Mišias aukoja lietuvių kalba. 1990 m. baigęs Kauno kunigų seminariją, ir tarnystę pradėjęs Šakiuose, J.Gaveckis puikiai kalba lietuviškai. Todėl ilgametė kunigo veikla prisideda ne tik prie katalikybės, bet kartu ir lietuvybės puoselėjimo Baltarusijoje bei yra gražus Baltarusijos-Lietuvos žmogiškosios draugystės pavyzdys.

Ivjes parapijoje kunigas J. Gaveckis tarnauja jau dvidešimt metų nuo 1996 m. J. Gaveckis pripažįsta, jog šiandien kunigo gyvenimas nėra lengvas. Pasak dvasininko, visus gyvenimo sunkumus padeda išgyventi pašaukimas, pagrįstas tikėjimu. Anot kunigo, Ivjes parapija yra gyva. „Gyva tikėjimo dvasia, geras bažnyčios lankomumas. Daug praktikuoja tikėjimą ir labai norėtųsi, kad kiekvienas savo tikėjimą pritaikytų kasdienybėje“,- kalbėjo kunigas.

Kunigas J. Gaveckis parapijiečiams palinkėjo Dievo palaimos, būti gyva ir vieninga bendruomene. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
20161111_181329.jpg

Bendruomenė turi daugiau galimybių išlikti ir gyvuoti, jei jos veikloje dalyvauja ne viena, o kelios kartos, o į jos rengiamas svarbias šventes susirenka visi bendruomenės nariai. Tokią gyvybingą bendruomenę pamatėme šių metų lapkričio 11 dieną atvykę į Rimdžiūnų kaimą Baltarusijoje, kur vyko Gervėčių krašto lietuvių bendruomenės organizuota etnokultūrinė šventė „Lietuvos dienos Gervėčių krašte“.

Šventė prasidėjo Rimdžiūnuose esančiame Lietuvos kultūros, švietimo ir informacijos centre.  Gausiai susirinkusiems šventės svečiams keletą etnografinių kūrinių atliko Gervėčių krašto lietuvių liaudies suaugusiųjų ansamblis „Žilvitis“, šoko, dainavo ir eiles skaitė jaunieji meno kolektyvo „Žilvitėlis“ bendruomenės nariai. Koncertavo Valstybinis dainų ir šokių ansamblis “Lietuva”. Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ – vienintelis Baltijos šalyse profesionalus šokėjų, tautinių instrumentų orkestro ir choro grupių jungtinis meno ansamblis, įsteigtas 1940 m. Vilniuje. Per savo ilgą kūrybinį kelią kolektyvas laimėjo daugybę tarptautinių apdovanojimų ir pelnė užsienio publikos pripažinimą. Apie tai byloja didelės sėkmės sulaukusios gastrolės beveik visose rytų ir vakarų Europos valstybėse.

Sveikinimus bei padėkos žodžius už puikią, linksmą lietuvišką šventę tarė Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijos Respublikoje darbuotojai, Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Gardine darbuotojai bei Astravo vykdomojo komiteto atstovai. Gervėčių žmonės visame Astravo rajone yra vertinami dėl savo išlaikytų tradicijų savitumo. Gervėčių kraštas, išsaugojęs lietuviškas tradicijas, pelnytai vadinamas lietuviškos kultūros kokybės ženklu Baltarusijoje.

Po koncerto surengtoje vakaronėje renginio dalyviai ir svečiai įsitraukė į liaudiškų šokių, žaidimų ir dainų sūkurį.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_4586.JPG

2016 m. lapkričio 6 d. Lydoje įvyko Lydos lietuvių visuomeninio susivienijimo ,,Rūta‘‘ organizuota etnokultūrinė šventė „Lietuvos dienos Lydos rajono regione".

Šventė prasidėjo mišiomis Lydos Faros bažnyčioje ir tęsėsi Lydos miesto 4 vidurinės mokyklos patalpose. Gausiai susirinkusiems šventės svečiams keletą etnografinių kūrinių atliko Arvydo Kirdos kapela, koncertavo Lydos lietuvių bendruomenės kaimo kapela „Rūta“, moterų vokalinis ansamblis ,,Aušra‘‘, šoko, dainavo ir eiles skaitė jaunieji bendruomenės nariai. Sveikinimus bei padėkos žodžius už puikią, linksmą lietuvišką šventę tarė Lietuvos Respublikos Seimo atstovai, Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijos Respublikoje darbuotojai, Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Gardine darbuotojai. Lydos miesto valdžios atstovai savo kalbose negailėjo pagyrimų ir šiltų žodžių lietuvių bendruomenės veiklos matomumui  Lydoje, pažymėdami didelį indėlį į daugianacionalinio miesto kultūrą ir bendrabūvį.

Po koncerto surengtoje vakaronėje  renginio dalyviai ir svečiai įsitraukė į liaudiškų šokių, žaidimų ir dainų sūkurį.

Istorinė, kultūros diplomatija »
pelesa.jpg

Rugsėjo 25 d.  Pelesoje vyko tradiciniai Šventojo Lino atlaidai bei Baltarusijos lietuvių dienos renginiai, kurie subūrė Baltarusijoje gyvuojančias lietuvių bendruomenes.

Lietuviai Gardine » Istorinė, kultūros diplomatija »
010.JPG

2016 m. rugsėjo 24-25 d. Gardine įvyko III-osios tradicinės tarptautinės baidarių irklavimo varžybos.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata