Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras D. Skusevičius: žmogaus teisės yra integrali Lietuvos užsienio politikos darbotvarkės dalis

Sukurta 2017.05.12 / Atnaujinta 2017.05.12 20:15
   Viceministras D. Skusevičius: žmogaus teisės yra integrali Lietuvos užsienio politikos darbotvarkės dalis
   Viceministras D. Skusevičius: žmogaus teisės yra integrali Lietuvos užsienio politikos darbotvarkės dalis

   Užsienio reikalų ministerija ir užsienio šalių diplomatinės atstovybės prisidėjo rengiant Vilniaus rotušėje gegužės 12 dieną vykusį Tarptautinės dienos prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (IDAHOT) paminėjimą, kurį organizavo Lietuvos nacionalinė LGBTI teisių organizacija LGL.

   Renginio atidaryme kalbėjęs užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pabrėžė, kad pagrindinių laisvių ir žmogaus teisių užtikrinimas yra skaidresnės ir tvaresnės demokratijos garantas.

   „Žmogaus teisių gynimas išlieka svarbiu prioritetu Lietuvos užsienio politikoje. Užsienio reikalų ministerija nuosekliai prisideda prie tarptautinės bendruomenės pastangų siekiant išgyvendinti netolerancijos ir diskriminacijos reliktus, nes tik užtikrinant lygias galimybes, visapusišką toleranciją ir nediskriminacijos principus, galima sukurti laisvą, atvirą ir demokratinę visuomenę“, – sakė D. Skusevičius.

   Viceministras taip pat informavo, jog tarptautinės IDAHOT dienos išvakarėse Lietuva prisijungė prie tarptautinės Lygių teisių koalicijos, kuri didelį dėmesį skiria kovai su prievarta ir diskriminacija prieš LGBTI bendruomenę.

   „Prisijungimas prie tarptautinės Lygių teisių koalicijos yra Lietuvos valstybės pasiryžimas gerbti žmogaus teisių nedalomumą bei užtikrinti pagrindines teises ir laisves, kurios priklauso visiems be išimties“, – pabrėžė D. Skusevičius.

   Lietuvai kandidatuojant į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą 2022–2024 m. kadencijai, siekiama aktyviau įgyvendinti tarptautinius įsipareigojimus žmogaus teisių srityje ir prisidėti prie tarptautinių žmogaus teisių standartų stiprinimo.

   IDAHOT – Tarptautinė diena prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją nuo 2004 m. kasmet yra minima gegužės 17 d. ir dabar yra švenčiama daugiau nei 130 pasaulio šalių. Šią dieną oficialiai mini ir Europos Parlamentas. Ši diena kartu yra skirta paminėti Pasaulio sveikatos organizacijos sprendimą 1990-aisiais išbraukti homoseksualumą iš Tarptautinės ligų kvalifikacijos sąrašo.

   .

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   0921 esbo diskusija2.jpg

   Rugsėjo 21 dieną Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais Varšuvoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje, kurioje daugiausia dėmesio skirta pastaruoju metu Čečėnijoje įvykdytiems neapykantos nusikaltimams prieš LGBTI asmenis.

   esbo.jpg

   Rugsėjo 12 dieną Varšuvoje, Lenkijoje, vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais ir nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO) surengė diskusiją apie Rusijos ir kitų šalių vyriausybių finansuojamų NVO keliamas grėsmes.

   Daugiašaliai santykiai »
   Untitled2.png

   Šiandien Ženevoje baigėsi 34-oji Žmogaus teisių tarybos sesija, trukusi keturias savaites. Vasario 28 d. vykusiuose aukšto lygio debatuose dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo kalboje atkreipė Tarybos dėmesį į dramatiškai blogėjančią žmogaus teisių padėtį konfliktų regionuose, įskaitant Rusijos okupuotose kaimyninių šalių Ukrainos ir Gruzijos teritorijose, ir ragino neatidėliojant spręsti žurnalistų saugumo problemas.

   Daugiašaliai santykiai »
   Ministras su Vyriausiuoju žmogaus teisių komisaru.jpg

   Vasario 28 dieną, Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 34-osios sesijos metu, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Jungtinių Tautų Vyriausiuoju žmogaus teisių komisaru Zeid Ra’ad Al Hussein ir išreiškė Lietuvos pasirengimą tęsti bendradarbiavimą tarptautiniais žmogaus teisių apsaugos klausimais.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata