Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Susitikime su kadenciją baigiančiu ESBO generaliniu sekretoriumi, L. Linkevičius padėkojo už aktyvią ESBO veiklą Ukrainoje

Sukurta 2017.04.04 / Atnaujinta 2017.04.04 16:37
  Susitikime su kadenciją baigiančiu ESBO generaliniu sekretoriumi, L. Linkevičius padėkojo už aktyvią ESBO veiklą Ukrainoje

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 4 dieną Vienoje susitiko su kadenciją baigiančiu Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) generaliniu sekretoriumi Lamberto Zannier, kuriam padėkojo už bendrą darbą bei aktyvų ESBO įsitraukimą Ukrainoje, siekiant stabdyti karinę Rusijos agresiją Ukrainoje ir užtikrinti Minsko susitarimų įgyvendinimą.

  „Simboliška, kad ambasadorius Lamberto Zannier į šį postą buvo paskirtas per Lietuvos pirmininkavimą ESBO. Šiandien jam nuoširdžiai padėkojau už iniciatyvumą ir bendrą darbą stiprinant šią organizaciją bei siekiant geresnio ESBO šalių prisiimtų įsipareigojimų įgyvendinimo. Po Rusijos agresijos prieš Ukrainą jis asmeniškai prisidėjo siekdamas operatyvaus ESBO atsako, davusio pradžią ESBO Specialiosios stebėjimo misijos Ukrainoje sukūrimui, bei tolesnio ESBO įsitraukimo šioje srityje stiprinimo“, – pabrėžė L. Linkevičius.

  Ministras taip pat ragino ESBO lygiu daugiau dėmesio skirti žmogiškajai dimensijai, stiprinti dialogą su pilietine visuomene ir ieškoti naujų būdų kovai su stiprėjančiais iššūkiais žmogaus teisių ir fundamentalių laisvių apsaugai.

  Susitikime taip pat buvo aptarta saugumo situacija Rytų Ukrainoje, ESBO Specialiosios stebėjimo misijos veikla, žmogaus teisių padėtis Rusijos okupuotame Kryme, taip pat apsikeista nuomonėmis dėl naujo ESBO generalinio sekretoriaus bei ESBO autonominių institucijų vadovų rinkimų.

  L. Zannier kadenciją baigs birželio 30 dieną. Jis šias pareigas eina nuo 2011 metų.

  ESBO nuotrauka

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė spalio 8 dieną Romoje vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) politikos direktorių susitikime paragino susitelkti ties konfliktų sprendimu ir ypač stiprinti pastangas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir Sakartvelą.

  Daugiašaliai santykiai »
  ESBO.jpg

  Šiandien Vienoje vykusioje diskusijoje buvo įkurta neformali Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žurnalistų saugumo draugų grupė, prie kurios prisijungė 15 ESBO šalių. Šios grupės įkūrimą inicijavo Lietuva kartu su Prancūzija ir Švedija.

  Daugiašaliai santykiai »

  Sausio pabaigoje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė naują 44 šalių paslaugų sektoriaus atvirumo įvertinimą, pagal kurį Lietuva pateko tarp 10 atviriausių pasaulio ekonomikų. Į dešimtuką taip pat pateko Latvija, Airija, Vokietija, Olandija, Australija, Danija, Japonija, Jungtinė Karalystė ir Čekijos Respublika.

  L. Linkevicius.jpg

  Gruodžio 8 dieną Vienoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo suderintas bendras pareiškimas dėl Gruzijos konflikto ir tebesitęsiančios Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionų okupacijos.

  osce.jpg

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 7 dieną Vienoje prasidėjusiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime atkreipė dėmesį į nepakankamą pažangą sprendžiant Rusijos agresijos prieš Ukrainą išprovokuotą konfliktą ir ragino ieškoti naujų sprendimų.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gruodžio 7 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Vienoje vyksiančiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalių užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame bus aptariami svarbiausi iššūkiai Europos saugumui.  

  Naujienlaiškio prenumerata