Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Portugalija pakviesta gilinti bendradarbiavimą kovoje su dezinformacijos iššūkiais

Sukurta 2018.10.31 / Atnaujinta 2018.10.31 16:37
   Portugalija pakviesta gilinti bendradarbiavimą kovoje su dezinformacijos iššūkiais
   Portugalija pakviesta gilinti bendradarbiavimą kovoje su dezinformacijos iššūkiais

   Spalio 31 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Portugalijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių Astos Skaisgirytės ir Pedro Sanchez da Costa Pereira politinės konsultacijos.

   Konsultacijų metu A. Skaisgirytė su Portugalijos kolega patvirtino, kad abi šalys suinteresuotos dvišalių santykių plėtra, ypatingą dėmesį skiriant tolimesnio bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityse stiprinimui. Lietuvos ir Portugalijos vertinimai dėl ES ir NATO kylančių grėsmių daugeliu atveju sutampa. Portugalija pritarė Lietuvos pozicijai, kad kovojant su dezinformacijos iššūkiais reikalingos koordinuotos pastangos. Lietuva pristatė savo iniciatyvą dėl ES atsako dezinformacijai ir pakvietė Portugaliją prie jos jungtis.

   Artimos Lietuvos ir Portugalijos nuomonės dėl politikos Rytų Partnerystės šalių atžvilgiu. Sutariama, kad iš šešių ES asocijuotų šalių išsiskiria Moldova, Ukraina ir Sakartvelas, kurių pasiekimai integracijos į ES procese matomi labiausiai ir turi būti atitinkamai įvertinti. Lietuvos URM politikos direktorė sakė, kad „prašoma šalių reformų rezultatų, tačiau neretai pamirštama, kokioje nesaugioje aplinkoje jos turi tas reformas įgyvendinti“.

   Aptariant energetinio saugumo klausimus, Lietuva užsitikrino Portugalijos palaikymą sprendžiant su Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės keliamomis grėsmėmis susijusius iššūkius. Taip pat Portugalijos URM politikos direktorius atkreipė dėmesį į tai, kad išsprendus gamtinių dujų jungčių klausimą, Lietuva ir Portugalija galėtų bendradarbiauti gamtinių dujų sektoriuje.

   Politikos direktoriai taip pat aptarė situaciją Vakarų Balkanuose, diskutavo dėl užsienio politikos Irano, Sirijos, Korėjos pusiasalio, Sahelio klausimais, aptarė Artimųjų Rytų taikos proceso galimybes.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Portugalija5.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Portugalijos užsienio reikalų ministrą Augustos Santos Silva  Portugalijos Nacionalinės dienos proga, palinkėdamas savo jam ir visiems Portugalijos žmonėms sėkmės ir gerovės.

   Dvišaliai santykiai »
   Susitikimas su Portugalijos UR Ministru1.jpg

   Vasario 23 d. Lisabonoje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Portugalijos Užsienio reikalų ministru Augusto Santos Silva, Atstovų rūmų Europos reikalų komiteto pirmininke Regina Bastos, Užsienio reikalų komiteto pirmininku Sérgio Sousa Pinto ir Gynybos reikalų komiteto pirmininku Marco António Costa. Susitikimuose aptarta dvišalių santykių plėtra, saugumo padėtis Europoje, transatlantiniai ryšiai, Rytų kaimynystės ir svarbiausi europinės darbotvarkės klausimai.

   Dvišaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičiaus vasario 23 dieną su oficialiu vizitu lankysis Portugalijoje.

   Vizito metu bus surengti ministro susitikimai su Portugalijos užsienio reikalų ministru Augusto Santosu Silva, Atstovų rūmų Europos reikalų komiteto pirmininke Regina Bastos, Užsienio reikalų komiteto pirmininku Sérgio Sousa Pinto, Gynybos reikalų komiteto pirmininku Marco António Costa, taip pat su Gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Marcosu Perestrello.

   Dvišaliai santykiai »
   Portugalija 1.jpg

   Sausio 24 dieną Lisabonoje Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus įteikė skiriamuosius raštus Portugalijos Prezidentui Marcelo Rebelo de Sousa.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata