Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis susitiko su Slovėnijos ambasadore Lietuvai

Sukurta 2021.03.30 / Atnaujinta 2021.03.30 15:38

Kovo 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Slovėnijos ambasadore Lietuvai Božena Forštnarič-Boroje. Susitikimo metu aptartos dvišalių santykių perspektyvos, Covid-19 pandemijos abiejose šalyse ir Europos Sąjungoje (ES) situacija, padėtis Baltarusijoje, Rusijoje, abiejų šalių ir ES santykiai su Kinija 17+1 formato kontekste, situacija dėl Astravo atominės elektrinės, aptartos Trijų jūrų iniciatyvos vystymosi perspektyvos.

Susitikime ambasadorė B. Forštnarič-Boroje pristatė Slovėnijos pirmininkavimo ES Tarybai šių metų antrajame pusmetyje galimus prioritetus, kurie galutinai turėtų būti patvirtinti birželio mėnesį.

Ministras G. Landsbergis atkreipė dėmesį į tai, kad Slovėnijos pirmininkavimo metu vyks Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, kuriame tikimasi patvirtinti kuo ambicingesnę Bendrąją deklaraciją, maksimaliai atspindėsiančią ilgalaikę šio formato darbotvarkę. „Lietuva tikisi fizinio, gyvo, pilno formato viršūnių susitikimo. Tikimės ES Tarybai pirmininkausiančios Slovėnijos dėmesio ir palaikymo rezultatyvaus Rytų partnerystės viršūnių susitikimo surengimui“, - sakė G. Landsbergis. 

Kalbant apie Kiniją, ministras G. Landsbergis pakvietė Slovėniją apsvarstyti 27+1 formato, pabrėžiančio 27 ES valstybių narių vieningumą, bendraujant su Kinija, idėją. Šis formatas leistų sustiprinti santykių su Kinija koordinavimą bendrijoje.

Kalbėdamas apie padėtį Baltarusijoje, G. Landsbergis pabrėžė būtinybę ir toliau palaikyti režimui besipriešinančią pilietinę visuomenę, siekiančią laisvų ir sąžiningų rinkimų bei demokratinių permainų šalies valdyme. „ES turi tęsti pozityvios, apčiuopiamą naudą Baltarusijos žmonėms teikiančios,  darbotvarkės kūrimą. Raginame kaip įmanoma greičiau paskelbti ES Ekonominės paramos planą demokratinei Baltarusijai“, – kalbėjo ministras G. Landsbergis.

Aptariant žmogaus teisių padėtį Rusijoje, ministras G. Lansbergis išreiškė susirūpinimą dėl kalinčio Aleksejaus Navalno sveikatos būklės ir tebesitęsiančių represijų prieš pilietinę visuomenę ir opoziciją. „Šie metai labai svarbūs Rusijai. Artėjant rinkimams į Dūmą, įtampa šalyje didėja, Kremlius nesijaučia užtikrintai, opozicionierių persekiojimo mąstai auga. Turime išlaikyti vertybėmis grįstą ES politiką Rusijos atžvilgiu, toliau tęsti palaikymą pilietinei visuomenei ir žmogaus teisių gynėjams“, - sakė G. Landsbergis.

Susitikime pasidžiaugta Lietuvos ir Slovėnijos dvišalių diplomatinių santykių, kurių užmezgimo trisdešimtmetis bus minimas šiais metais, stiprėjimu. Sutarta toliau vystyti bendradarbiavimą abiem šalims svarbiose srityse.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_2169.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 22 dieną Vilniuje susitiko su Slovėnijos užsienio reikalų ministru Anže Logaru, kuris į Lietuvą atvyko su darbo vizitu prieš tai apsilankęs Estijoje ir Latvijoje.

Dvišaliai santykiai »

Spalio 22 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Slovėnijos užsienio reikalų ministru Anže Logaru, kuris į Lietuvą atvyks su darbo vizitu prieš tai apsilankęs Estijoje ir Latvijoje.

Dvišaliai santykiai »