Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva stiprina strateginę partnerystę su Prancūzija

Sukurta 2018.02.02 / Atnaujinta 2018.02.02 09:01
  Lietuva stiprina strateginę partnerystę su Prancūzija

  Vasario 1 dieną Paryžiuje vyko Lietuvos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių konsultacijos. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi Nicolas de Riviere. Susitikimo metu aptarti aktualūs užsienio ir saugumo politikos klausimai, dvišalio bendradarbiavimo darbotvarkė.

  Diskusijų metu daug dėmesio skirta regioninio saugumo klausimams. A. Skaisgirytė padėkojo Prancūzijos pusei už 300 karių atvykimą į Lietuvą pagal NATO priešakinių pajėgų iniciatyvą.

  „Kiekvienas sąjungininkų karys Lietuvoje yra akivaizdus partnerių įsipareigojimo ginti mūsų šalį įrodymas“, – sakė politikos direktorė. Taip pat buvo aptarti tolimesni žingsniai stiprinant ir Europos Sąjungos pajėgumus gynybos srityje, ypač Lietuvos pasiūlytos idėjos dėl ES šalių kibernetinio saugumo.

  Diskutuojant Rytų Partnerystės tema sutarta, kad turi būti išlaikytas dėmesys Ukrainai ir jos vykdomoms reformoms, teikiama ne tik finansinė, bet ir ekspertinė pagalba. Sutarta dėl poreikio išlaikyti sankcijas Rusijai tol, kol nebus akivaizdžios pažangos įgyvendinant Minsko susitarimus.

  Susitikimų metu aptarta ir dvišalė darbotvarkė – rengiamas pasirašyti Lietuvos ir Prancūzijos strateginės partnerystės planas 2018-2022 metams. Balandžio mėnesį planuojamas trijų Baltijos valstybių prezidentų vizitas į Paryžių, kurio metu kartu su Prancūzijos Prezidentu E. Macronu bus iškilmingai paminėti Lietuvos valstybingumo atstatymo ir Latvijos bei Estijos valstybingumo sukūrimo šimtmečiai. Šia proga ketinama atidaryti bendrą Baltijos valstybių meno parodą prestižiniame Orsey muziejuje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_1265.JPG

  Lietuvos ambasadoje Paryžiuje vasario 15 dieną buvo surengtas iškilmingas Vasario 16-osios ir  Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio paminėjimas. Gausiai susirinkusius garbingus svečius – Paryžiuje reziduojančio diplomatinio korpuso, Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos, Prezidentūros ir kitų valstybinių įstaigų bei tarptautinių organizacijų atstovus, Lietuvos garbės konsulus, taip pat verslo, kultūros ir Prancūzijos lietuvių bendruomenės narius pasveikino Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Dalius Čekuolis, kuris pabrėžė didžiulę prieš 100 metus paskelbto Lietuvos Nepriklausomybės Akto svarbą Lietuvai ir jos žmonėms.

  IMG_20171025_120503.jpg

  Spalio 24-25 dienomis Prancūzijoje lankėsi Lietuvos ir Ukrainos parlamentarų delegacija, kurios sudėtyje buvo Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, Europos komiteto vice-pirmininkas Andrius Kubilius, Rados užsienio reikalų komiteto pirmininkė Hanna Hopko, Rados nariai Ostap Yednak ir Viktor Romaniuk.

  Atstovybių naujienos »
  zalys.jpg

  Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Vytautas Žalys lankosi Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos diplomatiniame archyve, įsikūrusiame La Courneuve mieste, Paryžiaus priemiestyje.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  0915garbes konsulai.jpg

  Rugsėjo 15 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje surengė Lietuvos Respublikos garbės konsulų Prancūzijoje, Monake, Maroke ir Tunise susitikimą.

  Atstovybių naujienos »

  Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad dėl Prancūzijos pietuose siaučiančių miško gaisrų būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

  Konsulinės naujienos »
  _DSC1538.JPG

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 14 dieną pasveikino Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministrą Jean-Yves Le Drianą ir visus Prancūzijos žmones nacionalinės šventės – Bastilijos dienos – proga.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata