Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva kartu su lenkų kolegomis stiprins Moldovos teisėsaugos institucijų pareigūnų mokymo sistemą

Sukurta 2018.04.26 / Atnaujinta 2018.04.26 13:42
  Lietuva kartu su lenkų kolegomis stiprins Moldovos teisėsaugos institucijų pareigūnų mokymo sistemą

  Lietuva kartu su Lenkija kaip jaunesniąja partnere laimėjo jau aštuntą ES Dvynių projektą Moldovoje „Policijos sistemos pradinio ir tęstinio mokymo reforma Moldovos Respublikoje“. Projekto pasiūlymą parengė Policijos departamento prie LR Vidaus reikalų ministerijos ir Centrinės projektų valdymo agentūros darbuotojai kartu su kolegomis iš Lenkijos nacionalinės policijos.

  Bendradarbiaudamos su Moldovos vidaus reikalų ministerija ir Generaline policijos inspekcija Lietuvos ir Lenkijos institucijos įgyvendins 2 milijonų eurų vertės ES Dvynių projektą, kurio trukmė – 33 mėnesiai. 

  Projektui  Moldovoje tobulinant teisėsaugos pareigūnų rengimo sistemą iškelti tikslai – modernizuoti Moldovos aukštojo mokslo programas, stiprinti teisėsaugos pareigūnų kompetencijas, pagerinti Moldovos vidaus reikalų ministerijos Akademijos strateginio planavimo, žmogiškųjų ir materialiųjų resursų valdymą ir modernizuoti įstaigos struktūrą, įsteigti teisėsaugos pareigūnų mokymo centrą.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia ES valstybių narių ir šalių paramos gavėjų giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administracinius gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą pradėjo teikti 2004 metais ir nuo to laiko laimėjo daugiau nei 90 ES Dvynių projektų.

  Nuo 2010 metų Lietuva individualiai arba su ES partnerėmis dalyvavo 15 atrankų projektams Moldovoje, iš kurių 8 laimėjo. Projektai įgyvendinami maisto saugos ir standartų, vartotojų apsaugos ir vidaus rinkos priežiūros, sveikatos apsaugos, kovos su korupcija ir muitinės modernizavimo srityse.

  Naujienlaiškio prenumerata