Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Europos Tarybos susitikime viceministras N. Germanas akcentavo, kad tarptautinės teisės normų nesilaikymas veda į konfliktus

Sukurta 2017.05.19 / Atnaujinta 2017.05.19 13:04
  Europos Tarybos susitikime viceministras N. Germanas akcentavo, kad tarptautinės teisės normų nesilaikymas veda į konfliktus

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas gegužės 18–19 dienomis dalyvavo Europos Tarybos Ministrų komiteto susitikime, kuriame pagrindinis dėmesys buvo skirtas naujų grėsmių – pabėgėlių krizės, konfliktų, populizmo, ekstremizmo – sprendimui.

  Viceministras, kreipdamasis į Europos Tarybos valstybių narių diplomatijos vadovus, akcentavo, kad pagrindinė grėsmė demokratiniam saugumui Europoje yra tarptautinės teisės normų nesilaikymas ir kitų valstybių teritorinio vientisumo bei suvereniteto pažeidimas. N. Germanas pažymėjo, kad Europos Tarybos Ministrų komiteto priimti sprendimai dėl žmogaus teisių situacijos Kryme ir Gruzijoje parodo principingą Europos Tarybos šalių poziciją dėl Rusijos Federacijos vykdomos aneksijos politikos ir agresijos kitų valstybių atžvilgiu.

  Viceministras taip pat atkreipė dėmesį į kai kuriose Europos Tarybos šalyse dažnėjančius išpuolius prieš žurnalistus, žmogaus teisių gynėjus ir mažumas. Šiame kontekste buvo pabrėžta, kad Europos Taryba turi principingai reaguoti į Čečėnijoje vykdomą masinį LGBTI asmenų persekiojimą. Viceministras taip pat atkreipė dėmesį į propagandos ir dezinformacijos keliamas grėsmes demokratijai ir pasiūlė Europos Tarybai aktyviau įsitraukti sprendžiant šiuos probleminius klausimus.

  Europos Tarybos ministrų susitikimo metu buvo priimtos Europos Tarybos gairės dėl terorizmo aukų apsaugos ir Europos Tarybos veiksmų planas dėl pabėgėlių ir migrantų vaikų apsaugos, pasirašymui pateikta nauja Europos Tarybos konvencija dėl nusikaltimų, susijusių su kultūrinėmis vertybėmis.

  Europos Taryba yra regioninė tarpvyriausybinė organizacija, vienijanti 47 Europos šalis. 2017 m. lapkričio–gegužės mėnesiais Europos Tarybos Ministrų komitetui pirmininkavo Kipras. Po Kipro pirmininkavimą Europos Tarybos Ministrų komitetui šešiems mėnesiams perims Čekija. Lietuva Europos Tarybos Ministrų komitetui pirmininkavo 2001 m. lapkričio–2002 m. gegužės mėn. 2018 m. Lietuva minės įstojimo į Europos Tarybos 25 metų sukaktį.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Kimmo Räisänen nuotr..jpg

  Gegužės 16-17 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Tarybos (ET) Ministrų Komiteto sesijoje, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skirtas Europos Tarybą ištikusiai politinei krizei, kurią sukėlė Rusijos įvykdyta Krymo aneksija.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSCF4123.JPG

  Gegužės 7 dieną Valstybės pažinimo centre Vilniuje vyko diskusija „Mūsų teisės, mūsų laisvės mūsų Europa. Europos Taryba po 70 metų“, skirta Europos Tarybos 70-mečiui pažymėti. Renginio metu taip pat apdovanoti moksleivių rašinių konkurso laimėtojai.

  Ministerijos naujienos »

  Iki balandžio 15 dienos pateikę savo viziją apie ateities europiečius, Lietuvos moksleiviai gali laimėti kelionę į Strasbūrą (Prancūziją), kur dalyvautų Europos Tarybos 70-mečio minėjimo ceremonijoje.

  Ministerijos naujienos »
  Kubiliaus susitikimas su ambasadoriais (9 of 15).jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 16 dieną  Lietuvoje reziduojantiems Europos Tarybos valstybių narių ambasadoriams pristatė Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus postą.

  Naujienos »
  50908_005 1.jpg

  Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė įteikė Lietuvos Prezidentės pasirašytus ratifikacinius raštus dėl Europos Tarybos konvencijos dėl terorizmo prevencijos papildomo protokolo ir dėl pataisytos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 13 dieną Europos Tarybos būstinėje buvo surengtas iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos valstybių šimtmečių paminėjimas ir atidaryta fotografijų paroda „Baltijos kelias“.

  Naujienlaiškio prenumerata